Kliknij Kliknij Kliknij Kliknij
Ustaw Jako Startową Dodaj Do Ulubionych

 
     Wstęp
     Aktualności

     Biografia
     Kalendarium
     Cytaty
     Ciwkawostki

     Dyskografia
     Utwory
     Teksty
     Tłumaczenia
     Wideografia/DVD
     Bootlegi
     Trasy koncertowe

     Dyskografia
     Teksty
     Tłumaczenia
     Artykuły
     Cytaty

     Gitarzyści
     Basiści
     Perkusiści


KAMIENIE MILOWE W HISTORII STRONY
Opracował: Elwood

15 lutego 2001 r. - to data, kiedy pierwsza wersja strony, którą właśnie przeglądasz, pojawiła się w Internecie. Początkowo planowałem zebrać kilka informacji o Ozzy'm i wysłać to autorowi jedynej działającej wówczas polskiej strony Black Sabbath, ale z biegiem czasu postanowiłem stworzyć osobną stronę. Pracowałem nad nią ponad 4 miesiące, nie obyło się bez dramatów - po 2 miesiącach straciłem całą zawartość dysku, w tym całą moją dotychczasową pracę i wtedy jedyny raz pojawiły wątpliwości, czy kontynuować wszystko od zera. Nie było łatwo, ale wziąłem się w garść i wystartowałem od nowa. W stworzeniu strony bardzo pomógł mi Cantrell - jedyny fan Ozzy'ego jakiego wówczas znałem (poznany poprzez IRC). Bardzo duża pomoc spotkała mnie także ze strony serwisu rockmetal.pl, którego własciciele zgodzili się umieścić moją stronę na ich serwerze na bardzo korzystnych warunkach. Owocna współpraca z tym serwisem trwa do dzisiaj.
Od początku postawiłem na zawartość merytoryczną i jak największą ilość dokładnych i sprawdzonych informacji. Rekompensowało to ubogą i niezbyt urodziwą grafikę stworzona przeze mnie :). Strona z miejsca osiągnęła olbrzymi sukces, już po 5 dniach miała ponad 100 odsłon. Księga gości wypełniała się samymi pozytwnymi opiniami, co skutecznie mobilizowało do pracy. Stopniowo ja i Cantrell dodawaliśmy kolejne materiały i strona rozrastała się...

Stronę możesz obejrzeć klikając tutaj.

1 maja 2001 r. - wielka fuzja. Tomasz Ogórek (Mormo) przekazał mi całą swoją stronę o Black Sabbath, która została wchłonięta w moją, dzięki czemu powstał dział "Ozzy i Black Sabbath". Strona przeszła też nieznaczny lifting graficzny.
Możesz obejrzeć tutaj.

17 maja 2001 r. - strona została opisana w tygodniku "Wprost".
"Wprost"; numer 18 z 6 maja 2001:
Ozzy Osbourne to jedna z najbardziej malowniczych postaci rocka. Przez wiele lat był członkiem grupy Black Sabbath, której nazwę muzycy zaczerpnęli z przedwojennego filmu grozy. Po odejściu od zespołu Ozzy skoncentrował się na działalności solowej. W dużym polskim serwisie internetowym zatytułowanym "Wszystko o Ozzym Osbournie" znajdziemy biografię artysty oraz szczegółową dyskografię. Oprócz reprodukcji okładek płyt i spisu utworów zamieszczono tam również recenzję każdej z płyt. Dużo miejsca poświęcono piosenkom śpiewanym przez Ozzy'ego. Do oryginalnych tekstów angielskich autor witryny dodał także po polsku krótkie streszczenia utworów oraz wypowiedzi Osbourne'a.

21 września 2001 r. - rusza forum strony działające w ramach forum.rockmetal.pl. Spędziliśmy tam prawie 4 lata, działo się naprawdę bardzo wiele. Dzięki tej formie komunikacji nawiązałem kontakty z wieloma fanami Ozzy'ego z całego kraju, co dało podwaliny pod stworzenie fan-klubu.

3 listopada 2001 r.- pierwsze spotkanie fanów Ozzy'ego na IRC. Zjawiło się niewiele osób, ale to już było coś !
Powoli rozkręcaliśmy fan-klub, coraz częściej spotykaliśmy się na IRC.
Opis strony pojawił się też w Tylko Rocku w dziale poświęconym stronom o Ozzy'm. Moja strona została umieszczona jako jedyna z wielu polskich stron. Napisano tam : W polsce przyciąga strona ozzy.rockmetal.art.pl, chociaż w połowie października nie odnotowano tam nadejścia nowej płyty. Ten krzywdzący opis nie pozostał bez echa, napisałem do redakcji prośbę o sprostowanie, a mój list został umieszczony w jednym z kolejnych numerów tegoż periodyku.

1 września 2002 r. - Gruntowne przeobrażenie strony. Poprzez forum poznałem przesympatycznego Sławka (Siajo) z Nowego Sącza , który jako specjalista od grafiki komputerowej postanowił pomóc mi w przebudowaniu strony, która zaczeła powstawać od zera. Spędziliśmy z Siajem wiele godzin nieustannie się kłócąc i dyskutując na temat wyglądu strony, ale efekt był znakomity. Strona w końcu zyskała profesjonalną oprawę, która podobała się wszystkim. Całkowicie zmienił się układ logiczny strony, przybyło też wiele nowych działów, w tym obszerna i pełna dyskografia Ozzy'ego (single, wsytępy gościnne itp.). Siajo na stałe wstąpił w szeregi redakcji i od tego czasu współtworzy stronę, zajmując się głównie oprawą graficznę.
Wygląd tutaj

15 września 2002 r.- fan-klub rozwija się coraz bardziej - powstaje osobna strona jemu poświecona, a miesiąc później fanklub zyskuję logo (opracowane przez tomakb) i nazwę (dzięki mamie Huntera) - Army Of A Madman.

lipiec 2003 r.- wielki projekt ! Rozpoczęliśmy tłumaczenie na język polskich wszystkich tekstów piosenek Ozzy'ego. Tłumaczeń dokonała ekipa w składzie: Bartozz, Elwood, Justi, Konrad.

18-20 lipca 2003 r. w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się I zlot fanów Ozzy'ego. Coroczne zloty na stałe weszły w kalendarz naszego fanklubu.

maj 2004 r. - kolejny duży projekt! Wspólnie z Gigi'm opracowaliśmy dokładny, skrupulatny opis każdego utworu Ozzy'ego, z mnóstwem cytatów i ciekawostek.

5 lipca 2005 r.- właśnie wtedy powstała strona, która teraz oglądacie. To już druga jej gruntowna przebudowa - treść i adres pozostały takie same, ale cała reszta została zbudowana od zera. Zresztą ocenćie sami :) Pracowaliśmy nad tymi zmianami już od kilku miesięcy zarywając wiele nocy i kłócąc się niemiłosiernie o najdrobniejszy szczegół, ale warto było.

 


     FanKlub
     Forum

     Adresy
     Ankiety
     Artykuły
     Download
     Galeria
     Książki
     Lista Przebojów

     Księga Gości
     Autorzy
     Historia Strony

     Teleport