Kliknij Kliknij Kliknij Kliknij

 
     Wstęp
     Aktualności

     Biografia
     Kalendarium
     Cytaty
     Ciekawostki

     Dyskografia
     Utwory
     Teksty
     Tłumaczenia
     Wideografia/DVD
     Bootlegi
     Trasy koncertowe

     Dyskografia
     Teksty
     Tłumaczenia
     Artykuły
     Cytaty

     Gitarzyści
     Basiści
     Perkusiści


Tytuł piosenki: Perry Mason
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/John Purdell
Czas: 5:54
Opis: Tytuł zaczerpnięty został z nazwy popularnego serialu telewizyjnego, w którym to główny bohater świadczył usługi detektywistyczne. Tekst opowiada o morderstwie, którego motywów nikt nie potrafi odgadnąć, stąd też wołanie o pomoc do Perry'ego Masona. Jest to bez dwóch zdań jeden z najlepszych utwórów w całej karierze muzycznej Ozzy'ego, z cudownym klawiszowo-gitarowym wstępem, doskonałym melodyjnym riffem i rewelacyjnym refrenem. Tradycyjnie Zakk popisuje się świetnym solem, a Ozzy pełnym energii i czadu wokalem. Wielka szkoda, że "Perry Mason" nie został zagrany na żadnej trasie koncertowej. Czasem był włączany do set listy podczas festiwalu Ozzfest.
Mówi Ozzy:
Bardzo chciałem napisać piosenkę o Perrym Masonie, to jeden z tych utworów gdzie najpierw powstał tekst, a potem dopisaliśmy do niego muzykę.

Tytuł piosenki: I Just Want You
Autorzy: Ozzy Osbourne/Jim Vallance
Czas: 4:56
Opis: Niesamowita piosenka z przepieknym tekstem, który mówi o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych, a całość zostaje zamknięta tytułowym zwrotem skierowanym do Ukochanej. Ciekawostkę stanowi fakt, iż ten kawałek został zagrany na żywo jeszcze przed oficjalnym wydaniem albumu, ale wypadał słabo, nic więc dzinwego, że później pomijano go przy ustalaniu set list koncertowych.
Mówi Ozzy:
To mój ulubiony kawałek z albumu "Ozzmosis. Napisałem go wraz z Jimim Vallancem w jego studiu w Kandzie. To był jeden z tych niesamowitych, magicznych dni, kiedy wszystko się układa i praca idzie jak po maśle. Usiedliśmy w studiu i ręce automatycznie zaczęły pisać na kartce te wpsaniałe słowa słowa: there are no impossible dreams/there are no invisible seams. I kiedy wszystkie te nieasamowite zdania, które słyszysz w tej piosence, zostały napisane, wpadł mi do głowy refren - I Don't Ask Much I Just Want you. Pomyślałem, że to zdanie wspaniale podsumowuje resztę. Zresztą, współpraca z Jimim układała się rewelacyjnie i obaj wiele się nauczyliśmy.

Tytuł piosenki: Ghost Behind My Eyes
Autorzy: Ozzy Osbourne/Mark Hudson/S. Dudas
Czas: 5:11
Opis: Bardzo nietypowy jak na Ozzy'ego kawałek, stonowany, spokojny, bardzo melodyjny i radosny, aczkolwiek ciężko go nazwać balladą. Dość intrygujący tekst opowiada o człowieku, którego co noc nawiedzają natrętne myśli związane z pewną kobietą, przez co nie może on spać i wydaje się opętany przez demona. Utwór nigdy nie wykonany na żywo.
Mówi Ozzy:
Współpraca z Markiem Hudsonem i Stevem Dudasem wypadał świetnie, byłem zaskoczony, że w bardzo krótkim czasie zaczęlismy uzyskiwać rewelacyjne efekty.

Tytuł piosenki: Thunder Underground
Autorzy: Ozzy Osbourne/Geezer Butler/Zakk Wylde
Czas: 6:29
Opis: Piosenka charakteryzuje się mocnym, ciężkim riffem, wolnym tempem i charakterystycznym śpiewem Ozzy'ego. Pełen dwuznaczności tekst Geezera Butlera jest oskarżeniem skierowanym do człowieka opanowanego żądzą władzy i zapatrzonego w siebie. Utwor nie grany przed publicznością.

Tytuł piosenki: See You On The Other Side
Autorzy: Ozzy Osbourne/Lemmy Kilminster/Zakk Wylde
Czas: 6:10
Opis: Współautorem tekstu jest Lemmy Kilmister. Piosenka oparta na ciekawej, dynamicznej linii basu, tekst po raz kolejny skierowany do Najbliższej, opowiada o sprawach ostatecznych i przypomina testament. Piosenkę można zaliczyć do ballad, z szybszym, dynamicznym refrenem. Prawdopodobnie nie była grana na koncertach, a szkoda.
Mówi Ozzy:
Napisałem tą piosenkę dla mojej żony, ponieważ ją kocham. Absolutnie ją uwielbiam i moja miłość do niej nigdy nie wygaśnie. Jestem przekonany, że kiedy ja lub ona odejdziemy z tego świata, spotkamy się w innych stronach. Wierzę w życie po śmierci, jednak jest to dosyć straszne, bo oznacza to, że nie wierzę w życie po urodzeniu...
Mówi Ozzy:
Ozzy napisał to kiedy był bardzo chory. Lekarze postawili złą diagnozę i wsyzsycy byliśmy przekonani, że Ozzy niedługo umrze. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a jedyna pamiątka po tej chorobie to ta piosenka...

Tytuł piosenki: Tomorrow
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/John Purdell/D.Baron
Czas: 6:37
Opis: Kawałek, który na długo zapada w pamięć, praktycznie od pierwszego usłyszenia, głównie dzięki ekstatycznemu śpiewowi Ozzy'ego, który zdziera tu gardło na maksimum swoich możliwości. Tekst porusza typowe problemy na linii jednostka - otoczenie, piosenka ma zdecydowanie nastrój pesymistyczny, byc może dlatego nie została nigdy włączona do set listy koncertowej.

Tytuł piosenki: Denial
Autorzy: Ozzy Osbourne/Mark Hudson/S.Dudas
Czas: 5:12
Opis: Denial budzi w fanach mieszane odczucia. To drugi utwór z tego krążka napisany wspólnie z Markiem Hudsonem i Stevem Dudasem i znów nie jest to typowo Osbournowa piosenka, wzbudza jednak ona o wiele większe kontrowersje niż Ghost - o ile refren jest bardzo udany o tyle śpiew Ozzy'ego, szczególnie w drugiej zwrotce, wywołuje skrajne opinie. Tekst opowiada o pozorach i mylnych wyobrażeniach na temat drugiego człowieka. Ozzy często postrzegany był inaczej niż by tego sam pragnął, stąd jego rozgoryczenie: I don't drink holy water, I'm not a son of Christ I ain't no black messiah, and I don't load my dice" Denial nie było grane nigdy na koncercie.

Tytuł piosenki: My Little Man
Autorzy: Ozzy Osbourne/Steve Vai
Czas: 4:52
Opis: Jedyna piosenka z okresu współpracy Ozzy'ego z wirtuozem gitary Stevem Vai'em, która została oficjalnie wydana. Dosyć oryginalny, orientalny wstęp przechodzi w spokojną melodię, której towarzyszy bardzo osbisty tekst opowiadający najmłodszym dziecku Ozzy'ego - Jacku. Kolejny utwór, który można traktować jako testament. Zwraca uwagę fantastyczny wokal Ozzy'ego z dużą ilością studyjnych nakładek. Tak jak większość piosenek z tego albumu, Little man nie było grane na koncercie.

Tytuł piosenki: My Jekyll Doesn't Hide
Autorzy: Ozzy Osbourne/Geezer Butler/Zakk Wylde
Czas: 6:34
Opis: Po serii wolniejszych dźwięków następuje mocniejsze uderzenie. "My Jekyll..." zawiera w sobie potężnie brzmiący riff, mnóstwo flażoletów jak i niezwykle udaną solówkę. Tekst dotyczy zła, które siedzi w nas wszystkich i od czasu do czasu wychodząc na zewnątrz, sieje spustoszenie. Jak nietrudno się domyślić znów słowa piosenki mają silny związek z życiem Ozzy'ego. Jak się zapewne domyślacie utwór nigdy nie zagrany przed publicznością.

Tytuł piosenki: Old L.A Tonight
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/John Purdell
Czas: 4:48
Opis: Kawałek bardzo nowoczesny, z elementami nu-metalu, spokojne zwrotki kontrastują z dynamicznym refrenem. Ozzy w tekście znów wywołuje temat wewnętrznego kryzysu i problemów, które nim szargają A head full of tragic schemes What keeps me alive is dreams I dream that someday I'll find the key that sets my mind free You may think I've lost control
Mówi Ozzy:
Uwielbiam Los Angeles, chociaż chyba nie mógłbym mieszkać tu na stałe. Wracam do Anglii bo tam jest spokojniej i łatwiej mi się tam pozbierać. Wspaniełe w Los Angeles jest to, że każdy pilnuje tu własnego interesu. No i jeszcze jeden spory plus - jeśli ktokolwiek zakradnie się do mojego domu bez wahania odstrzelę mu łeb !


 


Blizzard Of Ozz Diary Of Madman
Bark At The Moon The Ultimate Sin
No Rest For The Wicked No More Tears
Ozzmosis Down To Earth
Inne