Kliknij Kliknij Kliknij Kliknij

 
     Wstęp
     Aktualności

     Biografia
     Kalendarium
     Cytaty
     Ciekawostki

     Dyskografia
     Utwory
     Teksty
     Tłumaczenia
     Wideografia/DVD
     Bootlegi
     Trasy koncertowe

     Dyskografia
     Teksty
     Tłumaczenia
     Artykuły
     Cytaty

     Gitarzyści
     Basiści
     Perkusiści


Tytuł piosenki: Miracle Man
Autorzy: Ozzy Osbourne/ Zakk Wylde/ Bob Daisley
Czas: 3:43
Opis: Tekst opowiada o znanym i popularnym w USA telewizyjnym kaznodzeji - Jimmym Swaggarcie i aferze z nim związanej. Człowiek ten w swoich wystąpieniach telewizyjnych wyzywał i mieszał z błotem Ozzy'ego określając go mianem wielu bzdurnych inwektyw typu "Ozzy jest uczniem diabła", "Muzyka Ozzy'ego to przyczyna zła i demoralizacji młodzieży". Jego program był bardzo popularny do czasu, gdy on sam został skompromitowany - przyłapano go z prostytutką w hotelowym pokoju. Ozzy w tekście mści się na dwulicowym Swaggarcie i drwi z niego: Today I saw a miracle man On TV cryin' Such a hypocritical man Born again and dying He don't know where he's goin' But we know just where he's been It was our little Jimmy sinner That I saw on the screen. Piosenka utrzymana w szybkim tempie, z melodyjnym riffem. Czad i wielka energia bijąca od tego utworu sprawia, że dla wielu fanów jest to "kawałek" numer 1 z całego albumu. "Miracle Man" został wydany na singlu, promując tym samym album "No rest for the wicked". Bardzo dobry kawałek do grania przed publicznością, grany jednakże tylko na dwóch trasach koncertowych.

Tytuł piosenki: Devil's Daughter (Holy War)
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/John Sinclair/Randy Castillo/Bob Daisley
Czas: 5:14
Opis: Utwór opowiada o córce diabła pogrążonej w smutku: The final conflict's lost You can't afford the cost Don't try to expiate your father's sins I see through what is it inside you. Nie wiemy kto jest autorem wypowiadanych słów, z tekstu można jedynie wywnioskować iż postać ta posiada niebywałą moc twórczą, obserwuje córkę diabła,współczuje jej i usiłuje pomóc: Well I know where you live I know you live alone I'll pay a visit in your darkest hour I've got a treat in store Won't be the same on more And I will demostrate my holy power Uwagę zwraca fantastyczna, superszybka solówka Wylde'a. "Devil's daughter"pomimo żywego tempa i chwytliwego tekstu, prawdopodobnie nigdy nie został zagrany na koncercie przed publicznością. Utwór na niektórych wydaniach okraszony jest podtytułem Holy War.

Tytuł piosenki: Crazy Babies
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Bob Daisley/Randy Castillo
Czas: 4:14
Opis: Piosenka ta została wybrana na singiel promujący album. Widnieje również na składance "The Ozzman cometh". Dopiero po wywiadze z samym autorem piosenki okazało się, że dziwaczny tekst opowiada o dzieciach narkomanów. Piosenka omijana podczas ustalania set-list koncertowych i trudno się dziwić, gdyż jest ona niezbyt lubiana przez fanów.
Mówi Ozzy:
Nie mam żadnych wspomnień związanych z tym utworem. Zdecydowanie wolę teledysk, niz sam utwór. To chyba pierwszy mój teledysk, który mi się spodobał. I nie mam pojęcia w jakim byłem stanie pisząc ten popieprzony tekst.

Tytuł piosenki: Breaking All The Rules
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/John Sinclair/Randy Castillo/Bob Daisley
Czas: 5:14
Opis: Tytuł wyjaśnia wszystko. Ozzy śpiewa tu o zasadach i prawach, które powinniśmy łamać, gdyż ograniczają one myśli człowieka, tworząc z niego istną marionetkę. Już nie po raz pierwszy ten wątek pojawia się w utworze Ozzy'ego. Kwestia ta została poruszana m.in w "Rock'n'roll Rebel". Breaking all the rules stał się jednym z kawałków promującym album no rest for the wicked na trasie koncertowej. Później całkowicie omijany przy ustalaniu set listy koncertowej.

Tytuł piosenki: Bloodbath In Paradise
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/John Sinclair/Randy Castillo/Bob Daisley
Czas: 5:02
Opis: Głównym bohaterem piosenki jest Charles Manson - jeden z najsłynniejszych i najgroźniejszych przestępców XX wieku. Pod koniec lat sześćdziesiątych założył on hippisowską grupę przestępczą pod nazwą "rodzina Mansona", która zabiła ok 35 osób w tym Sharon Tate - ówczesną żonę Romana Polańskiego. Ten społeczny degenerat cieszy się, o dziwo, sporą popularnością w środowisku muzycznym - to właśnie od jego nazwiska przydomek "Marylin Manson" przyjął Brian Warner, a jeden z jego tekstów został zaśpiewany przez Axla Rose na płycie Guns'N'Roses "Spaghetti Incident", w końcu - to właśnie on zainspirował Ozzy'ego do napisania tego tekstu, który jest opisem koszmaru związanego z bandą Mansoną i ostrzeżeniem, aby być ostrożnym i uważać na przestępców (No one wakes, when Charlie creeps behind). Piosenka utrzymana w bardzo szybkim tempie, z rewelacyjnym, melodyjnym riffem i szybką solówką - w sam raz do odegrania przed publicznością. Niestety działo się tak tylko podczas trasy promującej No rest for the wicked.
Mówi Ozzy:
Te dziwne słowa na poczaku to taki nasz kawał, jeśli włączysz to od tyłu usłyszysz słowa "Twoja matka sprzedaje ślimaki w Hull". Będziemy czekać, aż ktoś stwierdzi, że początek tej piosenki to satanistyczne przesłanie.

Tytuł piosenki: Fire In The Sky
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/John Sinclair/Randy Castillo/Bob Daisley
Czas: 6:24
Opis: Chyba najbardziej "spokojna" piosenka na całym albumie - dosyć podniosła ballada z dynamicznym refrenem. Trudno jednoznacznie zinterpretować tekst. Być może opowiada on o wyobrażeniach dziecka na temat otaczającego nas świata. Bardzo bolesnym przeżyciem staje się dorosłość, gdy przekonujemy się, iż świat nie jest taki jakim go postrzegaliśmy wcześniej. Być może również tekst porusza problem strachu jaki udziela się młodym ludziom w chwili rozpoczęcia własnego, dorosłego życia. Bardzo często słyszymy wers Fire in the sky Can't you see that all my castles are burning?, który symbolizuje zniszczenie marzeń i młodzieńczych ideałów. Piosenka bardzo rzadko grana podczas koncertów, jednakże nieoczekiwana została włączona do repurtauru w 2003 roku podczas kanadyjskiej cześci festiwalu Ozzfest, co może tylko cieszyć.


Tytuł piosenki: Tattooed Dancer
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Bob Daisley
Czas: 3:53
Opis: Kolejny tekst, który można interpretować na wiele sposobów. Owa tytułowa wytatuowana tancerka, to prawdopodobnie narkotyki. Mogą świadczyć o tym słowa She is my tatooed rock'n'roll dancer, I'm under her thumb, And when she tells me to come, Oh hi's the only way I can answer. Piosenka utrzymana w szybkim tempie, z popisową grą perkusisty Randy'ego Castillo, grana była tylko podczas trasy promującej No rest for the wicked, a szkoda bo o tym jak świetnie wypadała na żywo możemy się przekonać chociażby siegając po EP "Just Say Ozzy".

Tytuł piosenki: Demon Alcohol
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Bob Daisley
Czas: 4:27
Opis: Ozzy postanawia skończyć z oszukiwaniem siebie oraz innych i jedznoznacznie stwierdza, że nie może zyć bez alkoholu i jest alkoholikiem (Although that one's too much, you know ten's not enough). Nie może znieść ciągłych nawoływań ludzi, aby poddał się leczeniu odwykowemu, a jednocześnie usilnie próbuje się wyrwać ze szpon nałogu. Tekst pisany z perspektywy tytułowego alkoholowego demona, który opowiada, jak wielką władzę ma nad człowiekiem i że jego jedynym celem jest całkowite zniszczenie człowieka. Warto przypomnieć, że rok później po ukazaniu się tej piosenki Ozzy będąc w stanie upojenia alkoholowego o mały włos nie udusił swojej żony - Sharon. Bardzo rock'n'roll'owa piosenka, niestety prawdopodobnie nigdy nie zagrana na koncercie.

Tytuł piosenki: Hero
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/John Sinclair/Randy Castillo/Bob Daisley
Czas: 4:46
Opis: Tekst piosenki porusza relacje pomiędzy muzykami a ich wielbicielami. W jasny sposób Ozzy daje do zrozumienia, iż nie jest odpowiednią postacią na bohatera i nie chce żeby fani uważali go za nadczłowieka i przesadzali z uwielbieniem - można tu zauważyć pewne analogie do kawałka "I don't know" z pierwszego krążka. Piosenka utrzymana w wolniejszym tempie, z urzekającym tekstem, nie grana na żywo przed publicznością.

 


Blizzard Of Ozz Diary Of Madman
Bark At The Moon The Ultimate Sin
No Rest For The Wicked No More Tears
Ozzmosis Down To Earth
Inne