Kliknij Kliknij Kliknij Kliknij

 
     Wstęp
     Aktualności

     Biografia
     Kalendarium
     Cytaty
     Ciekawostki

     Dyskografia
     Utwory
     Teksty
     Tłumaczenia
     Wideografia/DVD
     Bootlegi
     Trasy koncertowe

     Dyskografia
     Teksty
     Tłumaczenia
     Artykuły
     Cytaty

     Gitarzyści
     Basiści
     Perkusiści


Tytuł piosenki: Mr. Tinkertrain
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Randy Castillo
Czas: 5:55
Opis: Tytuł piosenki został zaczerpnięty został od nazwy nowojorskiego baru, nie wiadomo jednak jaki to ma związek z tekstem utworu, który porusza temat pedofilii i jest, co tu dużo mówić, mocno kontrowersyjny. Jest to bowiem coś w rodzaju zapisu rozmowy pedofila ze swoją potencjalną ofiarą. Warstwa muzyczna całkowicie kontrastuje z tematyką utworu, piosenka wręcz epatuje radością i rock'n'rollowym żywiołem - w sam raz do odśpiewania na koncercie. Bardzo chwytliwe dźwięki, udana solówka, lecz przede wszystkim niesamowity śpiew Ozzy'ego. Być może właśnie tematyka stała się przeszkodą, i "Mr. Tinketrain" bardzo rzadko pojawia się w koncertowym repertuarze. Wielka szkoda.

Tytuł piosenki: I Don't Want To Change The World
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Randy Castillo/Lemmy Kilminster
Czas: 4:06
Opis: Tekst tej piosenki to taka autoparodia. Opis: Tekst do piosenki napisał sam Lemmy Kilmister, być może dlatego jest on tak jedzoznaczny i genialny w swojej prostocie. Sam tytuł praktycznie może służyć za interpretacje utworu - Ozzy nie chce zmieniać świata, jednocześnie pragnie aby świat nie zmieniał jego. Za wersję koncertową "I Dont Want..." z albumu "Live & Loud" Ozzy został w 1993 roku uhonorowany nagrodą Grammy w kategorii "najlepsza piosenka metalowa". Nic więc dziwnego, że utwór jest wykonywany praktycznie na każdym koncercie.

Tytuł piosenki: Mama I'm Coming Home
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Lemmy Kilminster
Czas: 4:11
Opis: Chyba najbardziej znana piosenka Ozzy'ego, obowiązkowo grana podczas każdego koncertu, najczęściej pod koniec występu. Tekst opowiada o tęsknocie Ozzy'ego spowodowanej tymczasową rozłąką z domem i małżonką. Tytułowa "Mama", to nikt inny jak Sharon, chociaż w tekście napisanym przez Lemmy'ego Kilminstera nie należy doszukiwać się analogii z życiem Osbourne'a. Jest to typowo amerykańska, ciepła i radosna ballada - idealna do odśpiewania razem z publicznością.
Mówi Ozzy:
Miałem tę melodię w głowie przez kilka lat, jednak jakoś nigdy nie mogłem napisać na jej podstawoe piosenki, aż do czasu gdy tworzyłem z Zakkiem album "No More Tears". "Mama I'm Coming Home" - to słowa które zawsze mówię mojej żonie przez telefon, kiedy wracam do domu z trasy koncertowej.

Tytuł piosenki: Desire
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Randy Castillo/Lemmy Kilminster
Czas: 5:45
Opis: Prosto, szybko, żywiołowo i do przodu. Piosenka, którą powinna stanowić stały punkt koncertów była niestety grana tylko podczas tras "No More Tours" i "Retirement Sucks". W warstwie tekstowej po raz kolejny słyszymy o przywiązaniu do gitarowego grania, pełno tutaj typowych rockowych zwrotów, a współautorem tekstu po raz kolejny jest Lemmy.

Tytuł piosenki: No More Tears
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Randy Castillo/Michael Inez/John Purdell
Czas: 7:24
Opis: Najdłuższa piosenka Ozzy'ego w solowej karierze. Bardzo łatwo wpada w ucho, głównie dzięki basowemu riffowi i nietypowej, oryginalnej budowie utworu. Oryginalna jest również tematyka utworu. Tekst opowiada o człowieku, który zabijał striptizerki, oczywiście wcześniej korzystając z ich usług. Od momentu wydania No more tears po dzień dzisiejszy zelazny punkt koncertów.
Mówi Ozzy:
Byliśmy w fazie produkcji tego albumu (chodzi o "No More Tears"), ale nie mieliśmy jeszcze dla niego tytułu, chociaż napisaliśmy już pełno piosenek. Akurat w tym czasie Mike Inez dołączył do nas i pewnego razu kiedy "jammował" na swoim basie, nagle mnie olśniło. Pamiętam, że byłem cholernie pijany i siedziałem wtedy w kącie, kiedy wykrzyknąłem do Mike'a: "to jest to, to będzie nasz główny riff". Po tym wszystko poszło już bardzo szybko i powstał tytułowy utwór na mój nowy album.
Mówi Zakk Wylde:
To było tak: Ozzy zaczął śpiewać linię wokalną, a ja po prostu przywaliłem tu riffem w stylu Iommiego, z obniżonymi kwintami. Akurat miałem na paluchach mój slide, więc pokombinowałem z tego typu brzmieniem.
Mówi Bob Daisley:
Mike Inez wpadł na pomysł żeby ten kawałek otwierał bas i on napisał ten wstęp, który jednakże trochę zmieniłem i zagrałem inaczej.

Tytuł piosenki: S.I.N
Autorzy: Ozzy Osbourne/Randy Castillo/Zakk Wylde
Czas: 4:47
Opis: Prawdopodobnie pełny tytuł utworu to Shadows in the night. Pierwotnie S.I.N. nazywał się "Won't be coming home", inny był również tekst. Tekst pisany jest z perspektywy człowieka opętanego przez tajemniczego demona. Piosenka nie była grana na żywo przed publicznością, a szkoda bo to bardzo chwytliwy, przebojowy i bardzo radosny kawałek okraszony dwoma rewelacyjnymi solówkami Zakka Wylde'a.


Tytuł piosenki: Hellraiser
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Lemmy Kilminster
Czas: 4:53
Opis: Która to już piosenka Ozzmana opowiadająca o rock'n'rollu? W tekście po raz kolejny napisanym wspólnie z Lemmym, Ozzy tłumaczy, iż życie rockmana jest bardzo intesywne, czasem, aż za bardzo, jednak nie potrafi z tym zerwać, bo to daje mu kopa i pobudza zmysły, jak narkotyk: Out of control, I play the ultimate role,But that's what lights my fire. Hellraiser możemy usłyszeć także na płycie zespołu Motorhead, pt. "March or die" i również jest to bardzo udane wykonanie. Szkoda, że ten hymn na cześć rockandrolla z idealnym na koncerty skandowanym refrenem prawodopodobnie nigdy nie został zagrany przed publicznością.

Tytuł piosenki: Time After Time
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde
Czas: 4:20
Opis: Przeciętna ballada, jedna z najsłabszych w karierze Ozzy'ego, choć i ona ma wśród fanów całkiem spore grono zwolenników. Tekst opowiada o roztsaniu z ukochaną i związanym z tym bólem.

Tytuł piosenki: Zombie Stomp
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Randy Castillo
Czas: 6:13
Opis: Utwór powiada o przeżyciach człowieka, który zerwał ze swoim nałogiem, nadal czuje jednak nieodpartą chęć powrotu do niego. Jak wiadomo Ozzy w 1990 roku poddał się leczeniu odwykowemu, z pozytywnym zresztą skutkiem. Piosenka utrzymana w szybkim tempie, nie znalazła jednak uznania w oczach fanów. Zombie stop uważa się za jeden ze słabszych punktów tego genialnego albumu. Utwór zaskakuje wstępem - przez dwie minuty słyszymy bas, gitarę i perkusję oraz ciekawe efekty dźwiękowe (pojawia się m.in. coś w stylu koparki), co wprowadza słuchacza w hipnotyczny, trasnowy nastrój, potem jednak piosenka przechodzi w typową "jazdę bez trzymanki".
Mówi Ozzy:
To kolejna piosenka w stylu Demon Alcohol. Nie mogłem znieść tego nałogu - drgawek, fobii, tego że bałem się odebrac telefon i strasznego uczucia, gdy traciłem przytomność. Bałem się żyć, bałem się umrzeć, ale nie miałem odwagi skończyć z tym gównem.

Tytuł piosenki: A.V.H
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Randy Castillo
Czas: 4:13
Opis: Tytuł ten oznacza Aston Villa HIghway - a wziął się stąd, że Geezer Butler jest wielkim fanem tegoż klubu piłkarskiego. Nie ma to nic wspólnego z tekstem, który opowiada o człowieku, który bierze z życia, to co najlepsze. Utwór mimo żywego tempa i znakomitego riffu uważany jest za jeden ze słabszych momentów "No More Tears".

Tytuł piosenki: Road To Nowhere
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/Randy Castillo
Czas: 5:11
Opis: Kolejny żelazny punkt repertuaru koncertowego - fantastyczna ballada z ciekawym tekstem w którym Ozzy rozlicza się ze swoją przeszłością i mówi, że wciąż szuka odpowiedzi i klucza do sensu swojej egzystencji. Za przesłanie piosenki można uznać antyczny motyw żyj chwilą - Live for today and not tomorrow.


 


Blizzard Of Ozz Diary Of Madman
Bark At The Moon The Ultimate Sin
No Rest For The Wicked No More Tears
Ozzmosis Down To Earth
Inne