Kliknij Kliknij Kliknij Kliknij

 
     Wstęp
     Aktualności

     Biografia
     Kalendarium
     Cytaty
     Ciekawostki

     Dyskografia
     Utwory
     Teksty
     Tłumaczenia
     Wideografia/DVD
     Bootlegi
     Trasy koncertowe

     Dyskografia
     Teksty
     Tłumaczenia
     Artykuły
     Cytaty

     Gitarzyści
     Basiści
     Perkusiści


Tytuł piosenki: Gets Me Through
Autorzy: Ozzy Osbourne/Tim Palmer
Czas: 5:05
Opis: Doskonały kawałek, który stanowi ukłon i podziękowanie Ozzy'ego w stronę fanów za wieloletnie wsparcie i za to, że wciąż dają mu kopa. Ozzy po raz kolejny wyraźnie sygnalizuje fanom, że jest normalnym człowiekiem i nie ma żadnych nadprzyrodzonych zdolności. Utwór cechuje oryginalny gotycki wstęp na klawiszach,świetny czad generowany spod palców Zakka oraz wpadający w ucho refren i niesamowite solo. Nic dziwnego, że piosenka ta została wytypowana jako singiel promujący nowy album i na stałe weszła do koncertwoego repertuaru.
Mówi Ozzy:
Niektórzy myslą, że mam nadprzyrodzoną moc. Śpiewam w tej pisoence o tym, że jestem normalnym człowiekiem. Krawię i odczuwam ból, usmiecham się i smucę, jak każdy z nas.

Tytuł piosenki: Facing Hell
Autorzy: Ozzy Osbourne/Tim Palmer/Scott Humphrey/Geoff Nichols
Czas: 4:26
Opis: Piosenka opowiada o walce Ozzy'ego z samym sobą, własną słabością i demonami. Jest to kolejny mocny punkt albumu, o którego sile stanowią rammsteinowskie, niepokojące klawisze, ciężki riff Zakka oraz doskonały śpiew Ozzy'ego. (warto zwrócić uwagę na demoniczny śmiech po pierwszej zwrotce (kłania się Ozzy z początków kariery solowej) i niesamowity wokal pod koniec piosenki). Szkoda, że piosenka ta nie jest wykonywany na koncertach.

Tytuł piosenki: Dreamer
Autorzy: Ozzy Osbourne/Marti Frederiksen/Mick Jones
Czas: 4:45
Opis: Zarówno pod względem tekstowym, jak i muzycznym utwór ten natychmiast kojarzy się ze słynnym protest-songiem Lennona - "Imagine". W tekście znajdujemy wiele analogii, natomiast w warstwie muzycznej mamy tu znacznie bogatszą aranżację. Ten bardzo przebojowy utwór został wytypowany na drugi singiel z albumu "Down To Earth" i szybko stał się przebojem i ku rozpaczy fanów, jednym z z najpopularniejszych piosenek Ozzy'ego włączonym do repertuaru koncertowego.
Mówi Ozzy:
Bardzo miło mi słyszeć, że ludzie uważaję tan kawałek za "Imagine" Ozzy'ego. Uwielbiam muzykę Lennona ! To taka piosenka, która ma nieść ludziom nadzieje. Bardzo pozytywna w wymowie. I diabli wiedzą skąd wziął sie pomysł na nią.

Tytuł piosenki: No Easy Way Out
Autorzy: Ozzy Osbourne/Tim Palmer
Czas: 5:06
Opis: Tekst utworu sprawia wrażenie nieuporządkowanego, chaotycznego ciągu myśli i opowiada o osobie która znalazła się w sytuacji, z której ciężko znaleźć jakiekolwiek wyjście. Kawałek zbudowany jest na jednym, powtarzanym riffie i nie jest wykonywana na żywo.

Tytuł piosenki: That I Never Had
Autorzy: Ozzy Osbourne/Marti Frederiksen/Joe Holmes/Robert Trujillo
Czas: 4:26
Opis: Riff tej piosenki narzuca niemal natychmiastowe skojarzenia z albumem "No rest For The Wicked" - jest to dość szybki, przebojowy kawałek z ciekawym solem, które dość często jest wykonywany na koncertach. Tekst znów wydaje się chaosem i wydaje się zwierzeniem całkowicie zagubionego w zyciu człowieka.

Tytuł piosenki: You Know... (Part 1)
Autorzy: Ozzy Osbourne/Tim Palmer
Czas: 1:06
Opis: Po oklepanym wstępie (przeszukiwanie fal radiowych) wchodzi delikatny motyw gitary akustycznej na tle którego Ozzy wyśpiewuje osobisty tekst, w którym można dopatrywać się próby pojedniania z córką z pierwszego małżeństwa Ozzy'ego - Jessicą.

Tytuł piosenki: Junkie
Autorzy: Ozzy Osbourne/Marti Frederiksen/Joe Holmes/Robert Trujillo
Czas: 4:28
Opis: Utrzymana w klimacie starego, dobrego Black Sabbathu, okraszona świetnym Iommowskim riffem i niesamowitą solówką piosenką. Warto zwrócić uwagę na tekst, w którym widać jak bardzo zmienił się stosunek Ozzmana do narkotyków od czasów "Flying High Again. Opisuje on powolne schodzenie na dno narkomana. Utwór dość często włączany do setlist koncertowych.
Mówi Ozzy:
Moim największym nałogiem jest teraz sport, koniec ze ćpaniem. A Junkie to kolejny tekst o narkotykowym bagnie.

Tytuł piosenki: Running Out Of Time
Autorzy: Ozzy Osbourne/Marti Frederiksen/Mick Jones
Czas: 5:06
Opis: Druga ballada na "Dwon To Earth" wyróżnią się bogatą fakturą i niesamowicie chwytliwym refrenem. Tekst jest bardzo osobisty, opowiada o problemach Ozzy'ego ( Trouble always seems to find A way to live inside my mind My haunted hell and me remain alone i o tym, że potrzebna mu jest pomóc w przezwyciężeniu własnych słabości: Underneath my masquerade A simple man who's so afraid Mama please just hold me tight Feeling so afraid tonight. Piosenka ta nigdy nie została wykonana przed publicznością.

Tytuł piosenki: Black Illusion
Autorzy: Ozzy Osbourne/Tim Palmer/Geoff Nichols/Andy Sturmer
Czas: 4:21
Opis: Jeden z najcięższych kawałków w solowej karierze Ozzy'ego - utrzymany w dość posępnym temacie z kolejnym dziwacznym tekstem, który znów stanowi swoiste oskarżenie jakiejś osoby. Utwór mimo ciekawego potężnego riffie i doskonałej solówki Wylde'a rozczarowuje ze względu na niezbyt udany refren i być może dlatego nie jest wykonywany an koncertach

Tytuł piosenki: Alive
Autorzy: Ozzy Osbourne/Danny Saber
Czas: 4:54
Opis: Kawałek bardzo nowoczesny, z elementami nu-metalu, spokojne zwrotki kontrastują z dynamicznym refrenem. Ozzy w tekście znów wywołuje temat wewnętrznego kryzysu i problemów, które nim szargają A head full of tragic schemes What keeps me alive is dreams I dream that someday I'll find the key that sets my mind free You may think I've lost control

Tytuł piosenki: Can You Hear Them ?
Autorzy: Ozzy Osbourne/Marti Frederiksen/Joe Holmes/Robert Trujillo
Czas: 4:59
Opis: Niesamowity perkusyjny wstęp (zagrany na tzw. military drums), apokaliptyczny wrecz riffem i bardzo "nowoczesna" linią melodyczna, to główne atuty zamykającego krążek utworu. Pesymistyczny tekst jeszcze dogłębniej porusza temat znany z "Alive", Ozzy śpiewa że jest zmęczony życiem (So sick and tired of living and so afraid to die), ma dośc nieuzasadnionej krytyki i potrzebuje pomocy, bo jest bliski obłędu The way the world perceives me is not the way I am The one half thinks i'm crazy, the other thinks I'm mad I spent a long long time, alone in my room I need your help to get me out of this gloom Czyżby kryzys wieku średniego? Utwór, podobnie jak "Alive" do tej pory nie wykonany na żywo.


 


Blizzard Of Ozz Diary Of Madman
Bark At The Moon The Ultimate Sin
No Rest For The Wicked No More Tears
Ozzmosis Down To Earth
Inne