Kliknij Kliknij Kliknij Kliknij

 
     Wstęp
     Aktualności

     Biografia
     Kalendarium
     Cytaty
     Ciekawostki

     Dyskografia
     Utwory
     Teksty
     Tłumaczenia
     Wideografia/DVD
     Bootlegi
     Trasy koncertowe

     Dyskografia
     Teksty
     Tłumaczenia
     Artykuły
     Cytaty

     Gitarzyści
     Basiści
     Perkusiści


Tytuł piosenki: Bark At The Moon
Autorzy: Ozzy Osbourne
Czas: 4:17
Opis: Tekst piosenki stanowi ciekawa historia o losach pewnego wilkołaka. Po śmierci swojej zmartwychwstaje by dokonać zemsty na ludziach, którzy za życia go nie akceptowali i nienawidzili go: Years spent in torment Buried in a nameless grave Now he has risen Miracles would have to save Those that this beast is looking for Listen in awe and you'll hear him. Bardzo szybki riff, żywiołowe tempo, w dodatku dwie solówki (nawiązanie do Mr.Crowley), powodują że Bark at the moon jest idealnym utworem do grania na koncertach. Często grany jako ostatni utwór przed pierwszym zejściem zespołu ze sceny Osobnym tematem jest teledysk do utworu wyreżyserowany przez Grega Cannoma. Polecamy ;)
Mówi Ozzy:
Tytuł do tej piosenki pochodzi z pewnego kawału, który często w tym czasie opowiadałem. Na jego podstawie stworzyłem linię wokalną i kiedyś Jake dodał do tego swój riff, powstał tenże utwór. Była to pierwsza piosenka jaką stworzyliśmy razem.

Tytuł piosenki: You're No Different
Autorzy: Ozzy Osbourne
Czas: 5:02
Opis: Pierwsza ballada na Bark at the moon - na dodatek oparta na syntezatorowym brzmieniu Ozzy oskarża ludzi, którzy nieustannie krytykują zachowanie drugiego człowieka, "zyskując" tym samym wielu wrogów. Mówiąc językiem biblijnym widzą oni drzazgę w sowim oku, nie widząc belki w soim. How many times can you put me down Till your heart you realize If you choose to criticize You choose your enemies Posługując się bibilijnym cytatem Ozzy przypomina o ułomności natury ludzkiej, i proponuje żeby najlepiej taką sytuację zaakceptować. If you think you're without sin Be the first to cast the stone.. Prawdopobodnie ten utwór nigdy nie został zagrany podczas koncertu.

Tytuł piosenki: Now You See It (Now You Don't)
Autorzy: Ozzy Osbourne
Czas: 5:05
Opis: W tekście skierowanym do kobiety Ozzy prostym i potocznym językiem opowiada o seksie. Niektóre zwroty mogą nawet dziwić swoją dosadnością, szczególnie "interesujący" fragment znajdziemy na końcu: Must be luck in odd numbers now you face me upside down I'm so far up, I'm afraid to come back down. Utwór jest wyjątkowy ze względu na śpiew Ozzy'ego falsetem w refrenie. Jednych zachwyca, innych razi, ale warto posłuchać. Po latach śmieszą klawiszowe wstawki Aireya. Piosenka nie była grana przed publicznością.

Tytuł piosenki: Rock And Roll Rebel
Autorzy: Ozzy Osbourne
Czas: 5:28
Opis: W tym utworze Ozzy przeklina polityków, którzy kosztem społeczeństwa, powiększają swoje bogactwa. Sprzeciwia się temu procederowi, jednocześnie przypominając iż jest rock'n'roll'owym buntownikiem: They couldn't see what I thought would be so obvious They hide behind the laws they make for all of us. The ministry of truth that deals with pretense The ministry of peace that sits on defense I'm washing my hands of what they're trying to do I'm breaking the rules Zwraca uwagę wyraźna linia basu i solówka Jake'a. Rock'n'roll rebel był jednym z czterech utworów promujących album Bark at the moon na koncercie. Później sporadycznie grany przed publicznością

Tytuł piosenki: Centre Of Eternity
Autorzy: Ozzy Osbourne
Czas: 5:24
Opis: Tekst piosenki opowiada o refleksjach na temat upływającego czasu. umysł ludzki ma niedostateczną wiedzę by to zjawisko pojąć: There's no present, there's no future I don't even know about the past It's all timeless and never ending And to take it in it's all too vast Utwór zaczyna się śpiewem podobnym do kościelnego chóru(suc!) po którym następuje zwrotka utrzymana w szybkiem tempie. Dla wielu jest to najsłabszu utwór z albumu. Na koncertach piosenka rozpoczynała się instrumentalnym popisem solowym klawiszowca, całość trwała ponad 10 minut. Utwór grany tylko za czasów Jake E. Lee.

Tytuł piosenki: So Tired
Autorzy: Ozzy Osbourne
Czas: 3:59
Opis: Tekst piosenki dotyczy rozstania kochanka z kobietą, który nie może zaakceptować faktu, że ona nadal kocha swojego stałego partnera: Time has come to say goodbye I know it's gonna make you cry But you belong to another my love And half a love that just isn't enough>. Bohater tekstu zastanawia się nad tą sytuacją, pojawiają się nawet myśli powrotu: I keep believing that you mean what you say Be mine tomorrow, now tomorrow's today Cała sytuacja jednak jest bardzo męcząca, i tak naprawde nic już nie da się zmienić: I am so tired And I just can't wait around for you. So tired to typowa ballada, posiadająca jednak bardzo bogatą fakturę - nagrana została bowiem przy współpracy z orkiestrą symfoniczną.. Prawdopodobnie nigdy nie została zagrana na koncercie.
Mówi Jake E. Lee:
Ta piosenka jest moim zdaniem fatalna, no ale ja nie miałem w tym zespole nic do gadania.


Tytuł piosenki: Slow Down
Autorzy: Ozzy Osbourne
Czas: 4:18
Opis: Ozzy dziwi się ludziom prowadzący zbyt aktywny tryb życia. Przestrzega przed ciągłym pośpiechem: You seem to run around and round in vain You're like the dog that tries to catch his tail Tell me just what you're running from One day you're here and the next you're gone Piosenka utrzymana w szybkim tempie, z wyraźnie słyszalnymi organowymi "wstawkami". Utwór grany na trasie koncertowej promującej album Bark at the moon, pojawił się tylko na amerykańskim wydaniu albumu. Dla fanów z Europy była to jednak niewielka strata.

Tytuł piosenki: Waiting For Darkness
Autorzy: Ozzy Osbourne
Czas: 5:14
Opis: Jeden z najciekawszych utworów na płycie - zachwyca odlotowym riffem, ciekawymi brzmieniami klawiszy i doskonałym wokalem. Tekst opowiada o człowieku, który spodziewa się śmierci, boi się tego a zarazem zniecierpliwiony czeka na jej nadejście.
Mówi Ozzy:
Utwór ten dobitnie pokazuje jak źle zmiksowany jest ten album. Chciałem, żebyt o brzmiało zupełnie inaczej, ale cóż, inni wiedzieli lepiej.

Tytuł piosenki: Spiders
Autorzy: Ozzy Osbourne
Czas: 4:21
Opis: Po serii wolniejszych dźwięków następuje mocniejsze uderzenie. "My Jekyll..." zawiera w sobie potężnie brzmiący riff, mnóstwo flażoletów jak i niezwykle udaną solówkę. Tekst dotyczy zła, które siedzi w nas wszystkich i od czasu do czasu wychodząc na zewnątrz, sieje spustoszenie. Jak nietrudno się domyślić znów słowa piosenki mają silny związek z życiem Ozzy'ego. Jak się zapewne domyślacie utwór nigdy nie zagrany przed publicznością.

Tytuł piosenki: Old L.A Tonight
Autorzy: Ozzy Osbourne/Zakk Wylde/John Purdell
Czas: 4:48
Opis: Tekst piosenki stanowią koszmary, w których to człowiek staje się ofiarą pająków: Now you'll feel him crawing over you Creepy crawly things Filling up your bed Soon you'll feel him crawing through your brain You think he's there Beware his bite Jest to przeciętny, typowo rockandrollowy kawałek, pomijany przy ustalaniu set-list koncertowych.


 


Blizzard Of Ozz Diary Of Madman
Bark At The Moon The Ultimate Sin
No Rest For The Wicked No More Tears
Ozzmosis Down To Earth
Inne