Kliknij Kliknij Kliknij Kliknij
Ustaw Jako Startową Dodaj Do Ulubionych

 
     Wstęp
     Aktualności

     Biografia
     Kalendarium
     Cytaty
     Ciekawostki

     Dyskografia
     Utwory
     Teksty
     Tłumaczenia
     Wideografia/DVD
     Bootlegi
     Trasy koncertowe

     Dyskografia
     Teksty
     Tłumaczenia
     Artykuły
     Cytaty

     Gitarzyści
     Basiści
     Perkusiści


Oceny w skali szkolnej (1-6)

Glasgow, 12-09-1980

Utwory:
           1. I Don't Know
           2. You Looking At Me Looking At You
           3. Crazy Train
           4. Goodbye to Romance
           5. Mr. Crowley
           6. Revelation (Mother earth)
           7. Suicide Solution
           8. Iron man/Children of the Grave
           9. Steal Away (The night)
           10. Paranoid
Jakość dźwięku: 2+
Opis: Jest to pierwszy oficjalny występ Mistrza wraz ze swoim zespołem, tak więc bootleg ten zasługuje na szczególne wyróżnienie. Co prawda jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia, jednak jest to jedyny minus. Ozzy jest w znakomitej formie, słychać, że kryzys spowodowany odejsciem z Black Sabbath ma już daleko za sobą a Randy Rhoads, o mistrzostwa opanował sztukę gry na gitarze. Jest to występ z trasy koncertowej promującej pierwszy album Ozzy'ego, siłą rzeczy set listę tworzą więc utwory tylko z "Blizzard of Ozz" plus sabbathowskie klasyki: Iron Man, Children Of The Grave i oczywiście Paranoid. Podczas koncertu panuje klubowa, by nie powiedzieć kameralna atmosfera. Spowodowane jest to tym, że występ odbył sie w miejscowym... teatrze. Jeżeli chodzi o poszczególne utwory, to warto wspomnieć o fenomenalnym "You Looking At Me..." (z niewiadomych przyczyn nie znajdującym na pierwszym krążku Ozzy'ego). Resztę trudno ocenić ze wzgledu na... słabą jakość dźwięku. Uwagę może przykuć słabe wykonanie "Goodbye to Romance, za to wstep do "Mr. Crowley" został wydłużony, co dało ciekawy efekt. Bootleg ten ma znaczenie głównie sentymentalne - pierwszy koncert, na dodatek początek europejskiej trasy promującej premierowy krążek Ozzmana. Skład zespołu został jednak zmieniony porównując go do tego z sesji nagraniowej. Sekcje rytmiczną stworzyli bowiem Rudy Sarzo i Tommy Aldridge, na keyboardzie zagrał zaś Lindsey Bridgewater! Tylko dla prawdziwych fanów !!

Recenzent: Ocena: Do Początku
Gigi 4 Do GóryChelmsford Odeon, 22-10-1980 (Cleaned)

Utwory:
           1. I Dont Know
           2. You Looking At Me Looking At You
           3. Crazy Train
           4. Goodbye To Romance
           5. No Bone Movies
           6. Mr. Crowley
           7. Suicide Solution
           8. Iron Man
           9. Children Of The Grave
           10. Steal Away
Jakość dźwięku: 5
Opis: Bardzo dobry koncert. Słychać, że bootleg rejestrowany był sposobem amatorskim ale jakosć jest naprawde wyśmienita. Jest to jeden z pierwszych (dokładnie dwunasty) koncertów grupy Ozzy'ego Osbourne i to od razu słychać.Po pierwsze, mamy tutaj You Looking At Me Looking At You, rarytas (ze strony B singla "Crazy Train"), który grany był wyłącznie na pierwszych występach. Po dugie, od samego początku wyrażnie słychać typowo klubową atmosferę. Publiczność podczas tego występu liczyła z pewnością tylko kilkaset osób, co jak wszyscy wiecie, później się już nie zdarzało. Fakt, że jest to dosyć kameralna sztuka, z pewnością jest największą zaletą tego albumu. Dodatkowego kolorytu dodaje porywająca gra Randy'ego Rhoadsa oraz bardzo dobra kondycja Ozza, który (wyraźnie słychać) jest w świetnym nastroju. Często gada z publicznością, nakłania ją do śpiewu itd. Repertuar, ze zrozumiałych powodów, jest dosyć skromniutki, ale koncert trwa prawie 80 minut. Wszystko dzięki tradycyjnie rozbudowanemu Suicide Solution, które Rhoads wzbogacił o swoją słynną solówkę (skądinąd dobrze znaną z Tribute).

Recenzent: Ocena: Do Początku
Cantrell 5 Do GóryOzzy Osbourne Live U.S.A 1982

Utwory:
           1. Carmina Burana / Over The Mountain
           2. Mr. Crowley
           3. Crazy Train
           4. Suicide Solution/Brad Gillis solo/jam/Tommy Aldrige solo
           5. Revelation (Mother Earth)
           6. Steal Away (The Night)
           7. Goodbye To Romance
           8. Iron Man
           9. Children Of The Grave
           10. Paranoid
Jakość dźwięku: 6!
Opis: Co tu duzo mówić. To jeden z najlepszych bootlegów Ozzy'ego i to właściwie pod każdym względem. Jakość materiału po prostu zwala z nóg, brzmienie niczym nie ustępuje oficjalnym wydawnictwom. Sam występ równiez nalezy uznać za niezwykle udany. Ozzy jest w doskonałej formie i nic, a nic nie słychać, iż kilka tygodni wcześniej doszło do wielkiej tragedii, jaką niewątpliwe była śmierć Randy'ego Rhoads'a. Siłą rzeczy juz wszyscy się domyślacie, że na Live USA można więc usłyszeć grę Brad'a Gillis'a i to jest następny powód, aby sięgnąć po ten bootleg. Jego porywająca gra zweryfikuje wam pogląd "Gillisa - gitarzysty przeciętnego". Nie jest to może ten "kaliber" co Rhoads czy Wylde, ale facet gra tu wyśmienicie. Zarzuty można mieć jedynie do niektórych solówek (np. na końcu Revelation (Mother Earth) czy w Paranoid), które zostały zmienione. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj niesamowita solówka Gillisa po Suicide Solution, która z czasem przechodzi w bardzo ciekawe jammowanie, a kończy sie porywającym pokazem umiejętności Tommy'ego Aldrige'a. Mimo zmiany gitarzysty, repertuar nie uległ żadnym zmianom. Mówiąc konkretnie najlepsze fragmenty (chociaż nie do końca, bo tylko jeden numer z "Diary...") z dotychczasowych płyt oraz kila numerów Sabbathów, zresztą dokładnie tych samych które zawsze grał Randy czyli "Iron Man", "Paranoid" oraz "Children Of The Grave" .Warto przy tej okazji zaznaczyć, że interpretacja tego ostaniego numeru zagrana przez Gillisa jest nieco inna od oryginału i napewno nie wszystkim sie spodoba.

Recenzent: Ocena: Do Początku
Cantrell 5 Do GóryPhiladelphia 6-4-1989

Utwory:
           1. Carmina Burana/ I Don't Know
           2. Flying High Again
           3. Mr. Crowley
           4. Shot In The Dark
           5. Bloodbath In Paradise
           6. Sweet Leaf
           7. War Pigs
           8. Tattooed Dancer
           9. Miracle Man
           10. Suicide Solution
           11. Iron Man
           12. Crazy Train
Jakość dźwięku: 4+
Opis: Bootleg ten spotkać można też pod tytułem "The Naked True". Jest to jeden z najpopularniejszych, jeden z najlepszych, a także jeden z nielicznych bootlegów z trasy promującej krążek "No Rest For The Wicked"". Nic dziwnego, jakość nagrań jest naprawdę niezła, a i sam zespół prezentuje się tu znakomicie. Zastrzeżenia można mieć jedynei do gitary. O ile solówki są tutaj bardzo klarowne, to partie rytmiczne są dosyć mało wyraźne. Szkoda, bo brzmienie bardzo dużo na tym traci, ale i tak słucha się wszystkiego wyśmienicie. Na koniec Nasz Mistrz. Jego głos jest świetnie nagłośniony, wszystko wyrażnie słychać, więc naprawde super. Często pojawiają się też zapowiedzi utworów i wogóle generalnie słychać, że Ozzy powraca do formy. Set lista, jak widać, zdominowana przez nowe utwory z "No Rest For The Wicked" (nie to co teraz, widać jeszcze mu się chciało). Poza tym kilka hiciorów z przeszłości, obowiązkowa solówka Wylde'a no i ma się rozumieć 3 nieśmiertelne sabbathowskie klasyki wśród których mamy prawdziwy rodzynek - Iron Man. Przypominam, że w wersji Zakka Wylde'a tego utworu nie znajdziecie na żadnym oficjalnym wydawnictwie Ozzy'ego. Jak wypada "odświeżona" wersja ? Ocenicie sami.

Recenzent: Ocena: Do Początku
Cantrell 4 Do GóryOzzy Bloody Ozzy - Live in Chile 09-08-95

Utwory:
           1. Paranoid
           2. Desire
           3. I Don't Know
           4. Flying High Again
           5. No More Tears
           6. I Just Want You
           7. I Dont Want To Change The World
           8. Sabbath Bloody Sabbath
           9. Iron Man
           10. Children Of The Grave
           11. War Pigs
           12. Crazy Train
           13. Mama I'm Coming Home
           14. Bark At The Moon
Jakość dźwięku: 5
Opis: Ozzy Bloody Ozzy warto mieć właściwie tylko z jednego powodu powodu - jest to najlepszy bootleg (najlepsze brzmienie) zarejestrowany z Joe Holmes'em na gitarze, który choć grał z Ozzy'm przez 6 długich lat, nigdy nie nagrał z nim żadnego albumu. Pozostałe kryteria na podstawie których oceniam płyty wypadają słabo. Zacznijmy od Ozza - jego głos brzmi naprawde cieniutko, czesto jest rozchwiany i załamuje się. Najlepszym tego przykładem jest oczywiście Sabbath Bloody Sabbath, który podobnie jak na "Reunion" Sabbathów, został poprostu położony. Dzieki bootlegom jak ten, widać poprostu jak mocno podrasowany jest głos Osbourne'a na ostanich płytach. Na pocieszenie powiem, że forma psychiczna jest znacznie lepsza. Słychać radość w głosie, którą popierają liczne okrzyki woklasty podczas występu.To jednak trochę zamało. Oddzielna bajka to gitarzysta Joe Holmes. Co tu dużo mówić - moim zdaniem jest to najgorszy gitarzysta z jakim Ozzy miał przyjemność pracować. Nie chodzi tu o warszat, bo ten jest bez zarzutu. Słychać że Holmes gra z czadem, że do perfekcji opanował solówki swoich popzredników (wyjątkiem może być tu Children Of The Grave, który, powiedzmy, zinterpretował po swojemu. Sęk jednak w tym, że Joe jawi sie jako gitarzysta bez właśnego stylu, który zwyczjnie imituje swoich poprzedników. W grze słychać że główną inspiracją jest dla niego Zakk Wylde. Obaj panowie w dosyć podobny sposób grają starszy materiał. Na koniec dodam, że koncert odbył się w Chile i było to kilka miesięcy przed premierą Ozzmosis. Wielką niespodzianką dla publiki musiał być w związku z tym utwór I Just Want You. Ciekawe, jakie były pierwsze reakcje? Autor: Cantrell

Recenzent: Ocena: Do Początku
Cantrell 3 Do Góry

 


     FanKlub
     Forum

     Adresy
     Ankiety
     Artykuły
     Download
     Galeria
     Książki
     Lista Przebojów

     Księga Gości
     Autorzy
     Historia Strony

     Teleport